MGLC ima široko mrežo sodelavcev po svetu, s katerimi izmenjujemo informacije, publikacije, umetniška dela in s katerimi sodelujemo v okviru projektov ali izmenjav.
Tradicionalni partnerji so predvsem institucije in organizacije, ki se ukvarjajo z zbiranjem, hranjenjem, promoviranjem in produciranjem umetniške grafike in umetniških publikacij. Trenutno sodelujemo v projektih Sustainability is in the AiR, In from the Margins in Stara celina.
Sustainability is in the AiR
Namen projekta Sustainability is in the AiR (SAiR) je razviti model trajnostnega upravljanja rezidenčnih centrov, da bi spodbujali trajnostne umetniške prakse in krepili karierne priložnosti rezidenčnih umetnikov. Projekt povezuje in krepi strategije delovanja štirih rezidenčnih centrov, in sicer v Ljubljani, Pragi, Madridu in Atenah. Poleg medrezidenčnih izmenjav sta dodana vrednost projekta razvoj trajnostnih rezidenčnih umetniških praks in spremljajoči javni program.
In from the Margins
Triletni projekt EU temelji na umetniških rezidencah, ki jih v petih evropskih državah izvajajo migrantski umetniki, oziroma umetniki, ki jih zaznamuje občutje razseljenosti. Partnerji gostijo umetnike na enomesečni grafični rezidenci v ateljeju. Ti poleg umetniških izdelkov pripravijo tudi program za šole in lokalne migrantske skupnosti. Projekt je socialno angažiran ter temelji na pomoči umetnikom pri njihovem vključevanju v novo lokalno in kulturno okolje.
Stara celina
V kakšnem svetu trenutno živimo, kakšno (post-koronsko) prihodnost si predstavljamo in kakšni bodo naši bodoči medsebojni odnosi? Stara celina je skupnostni medgeneracijski program, ki prek sodobne umetnosti in kulturne dediščine Švicarije muzej povezuje z ranljivimi skupinami iz lokalnega okolja.
Perennial Biennial
Na stari celini smo priča velikim političnim in kulturnim spremembam, ki stalno ogrožajo povezanost evropskih držav in akterjev. Zaradi tega vrenja sta se pojavili potreba in želja po tesnejšem sodelovanju v umetnosti. Perennial Biennial je partnerstvo petih evropskih bienalov sodobne umetnosti, ki si skupaj prizadevajo za razvijanje in raziskovanje obstojnih modelov trajnih praks na področju bienalov.
Grafika za vsakogar
Grafika za vsakogar je zasnovana kot projekt, ki se navezuje na vsebine in dejavnosti Grafičnega ateljeja MGLC ter na izobraževalne programe s področja umetniške grafike in grafičnih tehnik za različne ciljne skupine in usmeritve.
Nisem sama
S participacijo javnosti in skupine priseljenih žensk skupina Oloop ustvarja ročno vezene avtoportrete – tekstilne različice novodobnih selfijev, pod skupnim naslovom Nisem sama.
FORMA MGLC
Program poudarja tradicionalno dejavnost MGLC na področju neformalnega izobraževanja. Poleg tega, da je platforma za izobraževanje in sposobnost integracije mladih na delovnem mestu, gre za vzpostavitev medkulturnega prostora, kjer razvijamo ustvarjalnost, izmenjavo znanj in novih izkušenj, kar ne bogati le sodelujočih, temveč tudi institucijo.